רשות התחרות

קישורים מהירים

22/12/09
5001536

הממונה על הגבלים עסקיים החליטה ליתן פטור להסדר כובל בין אל-על ל- Air China

מפרסם ההודעה:
הממונה על ההגבלים העסקיים
קובץ PDF:
WORD:
תאריך פרסום:
22/12/2009
קבצים מצורפים: החלטת הממונה

ה' בטבת, תש"ע

22 בדצמבר, 2009

הודעה לעיתונות

הממונה על הגבלים עסקיים החליטה ליתן פטור להסדר כובל בין אל-על ל- Air China

הממונה על הגבלים עסקיים, רונית קן, החליטה היום, 22.12.09, לאחר התייעצות בוועדה לפטורים ומיזוגים, על מתן פטור לתקופה של שלוש שנים להסדר כובל בין אל-על לחברת התעופה Air China לאחר שנמצא כי ההסדר אינו צפוי לגרום לפגיעה של ממש בתחרות.

ההסדר עם Air China עוסק בשיתוף פעולה לשיווק מושבים (קוד שייר) על גבי טיסותיה של אל-על לבייג'ין. ההסדר מצטרף לשורה של 16 הסכמים לשיתוף פעולה בין אל-על לחברות נוספות, אשר נבחנו על ידי הממונה. כזכור, ביום 21.9.2009 הוחלט שלא לתת פטור לשישה הסכמים של אל על עם החברות Austrian Airlines, Tandem-Aero, Aerosvit Airlines, LOT , Bulgaria Air וכן הסכם מסחרי עם Air India. בנוסף, החליטה הממונה לתת פטור לחמישה הסכמי קוד-שייר של אל על עם החברות American Airlines, Czech Airlines, Iberia, Swiss, ו- Thai. חמישה הסכמי קוד-שייר נמשכו על-ידי אל על בטרם התקבלה החלטה לגביהם. מדובר בהסכמים עם החברות Korean Airlines, Tarom, Belavia-Belarusian Airlines, Brussels Airlines ו- South African Airways.

בשונה מההסכמים האחרים שנבחנו, ההסדר עם Air China הוא הסדר עתידי וטרם יצא אל הפועל. הממונה ציינה בהחלטה כי: "כיום אל-על היא החברה היחידה המפעילה טיסות ישירות בקו לבייג'ין, ואילו אייר צ'יינה לא נכנסה לפעילות בקו זה במשך כ-14 שנים, וזאת בלי קשר להסדר כאן. בהתאם למידע שיש בפני שוכנעתי כי ההסדר אינו משנה באופן מהותי את מכלול מערכת התמריצים של אייר צ'יינה להיכנס לפעילות בקו, היה ותשקול לעשות כן. מכאן שאין ההסדר מרע את מצב התחרות בקו".

הממונה ציינה בהחלטתה כי מעבר לעובדה שההסדר אינו מעורר חשש לפגיעה משמעותית בתחרות הרי שהוא מאפשר ערוץ שיווק נוסף לטיסות אל-על לבייג'ין ומקל על Air China להציע טיסות משולבות מתל-אביב ליעדים אחרים בסין ומחוצה לה, דרך בייג'ין.