רשות התחרות

קישורים מהירים

25/09/06
5001079

עו"ד מיכל כהן מונתה כסגן פלילי במחלקה המשפטית של רשות ההגבלים העסקיים

מפרסם ההודעה:
הממונה על ההגבלים העסקיים
קובץ PDF:
WORD:
תאריך פרסום:
25/09/2006

25 בספטמבר, 2006

הודעה לעיתונות

עו"ד מיכל כהן מונתה כסגן פלילי במחלקה המשפטית של רשות ההגבלים העסקיים

עו"ד מיכל כהן, פרקליטה במחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, מונתה כסגן פלילי בפועל במחלקה המשפטית ברשות ההגבלים העסקיים, והחליפה את עו"ד שרון קיסר שמילאה תפקיד זה במשך 4 שנים.

עו"ד כהן, תרכז תחת ידה את הטיפול באכיפה הפלילית של חוק ההגבלים העסקיים ובמסגרת זה תרכז את הטיפול בתיקי קרטל ובאופן ספציפי תלווה את תיק קרטל הגז, התיק הפלילי הגדול ביותר שניהלה הרשות.

עו"ד כהן, בעלת תואר ראשון בכלכלה ובמשפטים מאונ' תל אביב ותואר שני במשפט וכלכלה מאוניברסיטת מדריד, שימשה מאז 1999 ועד לאחרונה כפרקליטה במחלקה הכלכלית של פרקליטות המדינה וטיפלה בתיקי עבירות כלכליות רבי היקף. בין היתר, נמנתה כהן על צוות התביעה בתיק קרטל חברות הביטוח, בו הורשעו החברות הפניקס ואיילון, ונושאי המשרה בהן, בעשיית הסדרים כובלים בענפי הביטוח הכללי. כהן טיפלה גם בפרשת שמאי הביטוח הלאומי, במסגרתה הורשעו ארבעה שמאים ממשלתיים בכירים וביניהם מי שהיה סגן השמאי הממשלתי הראשי, בקבלה במרמה של עשרות מיליוני שקלים מהביטוח הלאומי, במרמה והפרת אמונים ובהלבנת הון. עד לאחרונה שימשה כהן כתובעת בפרשת בזק, במסגרתה מואשמים אנשי העסקים גד זאבי ומיכאל צ'רני בקבלה במרמה של היתר משרד התקשורת להחזיק במניות בזק ושל אשראי בסך 643 מל' $ מקונסורציום של בנקים, וכן בהלבנת הון.