רשות התחרות

קישורים מהירים

31/12/06
5001087

אושר מיזוג בין דור אלון תפעול תחנות דלק בע"מ לבין אי.אם.פי.אם בע"מ

מפרסם ההודעה:
הממונה על ההגבלים העסקיים
קובץ PDF:
WORD:
תאריך פרסום:
31/12/2006

31 בדצמבר, 2006

הודעה לעיתונות

אושר מיזוג בין דור אלון תפעול תחנות דלק בע"מ לבין אי.אם.פי.אם בע"מ

הממונה על הגבלים עסקיים אישרה ביום 31 בדצמבר 2006, לאחר שהתייעצה בוועדה לפטורים ולמיזוגים, מיזוג בין דור אלון לבין אי.אם.פי.אם, שבמסגרתו רוכשת דור אלון את רשת המינימרקטים הקמעונאית.

מבדיקת המחלקה הכלכלית ברשות עלה כי מדובר במיזוג בעל היבטים אופקיים בתחום המכירה הקמעונאית של מזון ומוצרי מכולת באמצעות מינימרקטים וסופרמרקטים עירוניים בכלל ובשלושה אזורים גיאוגרפיים ספציפיים בפרט. זאת בשל הקשר המבני שבין דור אלון ובין ריבוע כחול, רשת הסופרמרקטים השנייה בגודלה.

הבדיקה העלתה כי חסמי הכניסה לתחום המרכולים העירוניים נמוכים יחסית, בשל ריבוי שטחי מסחר פוטנציאלים. עוד נמצא כי כתוצאה מהמיזוג לא צפוי לגדול כוח הרכש של ריבוע כחול באופן משמעותי ועל כן היא אינה צפויה להגדיל את כוח השוק שלה בחוליית הרכש.

בהיבט הגיאוגרפי הפרטני נבחן החשש מפני היווצרות כוח שוק כתוצאה מהמיזוג בשלושה אזורים בהם פועלים שני הצדדים: הרוא"ה ר"ג, דיזינגוף סנטר ת"א ואבן גבירול ת"א.

הבדיקה העלתה כי באזורים אלה פועלים מתחרים נוספים אחרים הדומים במאפייניהם בשטחם, במיצובם, במגוון שהם מציעים ובשעות הפעילות שלהם לרשת AM PM וכן הרשתות שופרסל שלי וטיב טעם in the city. כן, העלתה הבדיקה כי גם באזורים אלו חסמי הכניסה לתחום נמוכים יחסית.

לאור זאת נמצא כי המיזוג אינו מעלה חששות תחרותיים בהיבט הכללי וכן בהיבטיו הגיאוגרפיים, ועל כן הוא אושר.