רשות התחרות

קישורים מהירים

06/03/19
501642

עונש מאסר נוסף בקרטל הגיזום
בית-המשפט המחוזי בירושלים גזר היום עונש מאסר של 11 חודשי מאסר בכלא על מורשע בפרשת קרטל הגיזום

קובץ PDF:
WORD:
תאריך פרסום:
06/03/2019

‏כ"ט אדר א, תשע"ט

‏6 מרץ, 2019

 

עונש מאסר נוסף בקרטל הגיזום

בית-המשפט המחוזי בירושלים גזר היום עונש מאסר של 11  חודשי מאסר בכלא על מורשע בפרשת קרטל הגיזום

בית המשפט המחוזי בירושלים (כב' השופט א' רובין) גזר היום (ד') על הנאשם זוהר כץ עונש של 11 חודשי מאסר בכלא, קנס בסך 100,000 ש"ח וחילוט סכום נוסף בסך 174,000 ש"ח.

ההליך הפלילי נוהל במשותף על-ידי רשות התחרות והמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, לאחר חקירה משותפת של רשות התחרות והיחידה הארצית לחקירות הונאה של משטרת ישראל בלהב 433.

על-בסיס חומר החקירה, הוגשו בפרשת קרטל הגיזום שלושה כתבי אישום נגד יותר מ-40 נאשמים, בגין עבירות של הסדר כובל בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובחלק מהמקרים גם עבירות הלבנת הון. זאת, בקשר לתיאום 18 מכרזים של חברת החשמל ועיריות שונות בהיקף כולל של עשרות מיליוני ש"ח. רוב התיאומים נעשו בשנים 2009-2010. 

כץ הוא הנאשם האחרון שנותר בפרשת קרטל הגיזום. הוא הורשע בעבירות של הסדר כובל, קבלת דבר במרמה והלבנת הון בנסיבות מחמירות, לאחר שהגיע להסדר טיעון עם התביעה במהלך פרשת ההגנה שלו. הסדר הטיעון לא כלל הסכמה בדבר העונש שייגזר עליו, ובית המשפט גזר את עונשו לאחר ששמע את טיעוני הצדדים.

גם על חלק מהמורשעים האחרים בפרשה הוטלו עונשי מאסר בכלא לתקופות שונות; עניינם נמצא עכשיו בפני בית המשפט העליון במסגרת ערעורים שהוגשו.

את המדינה ייצגו  עוה"ד אשר גושן, אייל פרזון  ויצחק שפיגלר מרשות התחרות, ועוה"ד גלעד סוקולובר ועמרי קופלר מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.